Стандарти BRC: BRC/Food та BRC/IoP


brc

Покупці у європейських крамницях та супермаркетах в основному орієнтуються на товари, які сертифіковані за стандартом BRC. І недарма – цей міжнародний стандарт харчової безпеки гарантує відповідність продукту загальноприйнятим вимогам щодо якості та гігієни. Сам стандарт розроблявся Британським консорціумом підприємств роздрібної торгівлі (British Retail Consortium) з метою захисту прав споживачів та створення єдиної системи норм для виробників і постачальників товарів.

Еволюція стандарту BRC

З 1998 року, коли вперше було розроблено стандарти BRC, багато чого змінилося. Система норм пережила кілька редакцій і значно розширила поле своєї діяльності. Якщо раніше BRC стосувався в основному виробників і продавців продуктів харчування, то з 2003 року став необхідним і для тих, хто випускає засоби гігієни та інші товари під власною торговою маркою або брендом. Дотримуватися його повинні і підприємства, що виробляють упаковку – для них діє спеціальний стандарт BRC/IoP.

BRC Global Standards – три в одному

Об’єднавши ряд існуючих міжнародних норм, BRC стандарт став надзвичайно популярним практично серед всіх представників роздрібної торгівлі у Європі. Це дійсно універсальний інструмент – адже BRC сертифікат може сказати про компанію практично все: від упаковки, яка використовується та умов зберігання продукції до прагнення виробника безперервно дбати про безпеку споживачів, запроваджуючи сучасні системи контролю.

Наявність сертифіката BRC означає, що продукція виробника контролюється за трьома основними показниками:

  • Відповідність вимогам системи НАССP
  • Наявність ефективної системи менеджменту якості
  • Постійний контроль обладнання, процесів та персоналу

До того ж, стандарт безпеки продуктів харчування зв’язує всіх представників цієї галузі в єдине ціле. Йому мають відповідати і ті, хто займається пакуванням продукції (стандарт BRC/IoP), і ті, хто виробляє, зберігає або реалізовує її (BRC/Food).

BRC – стандарт довіри

Завдяки комплексному підходу BRC стандарт дозволяє побудувати систему прозорих відносин на продовольчому ринку харчових продуктів. У виграші всі – торгові мережі впевнені у якості продуктів на своїх поличках, а покупці знають, що обрані ними товари дійсно безпечні. Недарма зараз видано 18 тисяч сертифікатів за стандартом BRC/Food у більш ніж 120-ти країнах.

BRC сертифікація в Україні

Приєднуйтеся до тих, хто грає за міжнародними правилами – отримайте сертифікат за британськими стандартами від компанії ІСОКАР Україна. BRC сертифікація харчових продуктів та пакувальних матеріалів дозволить вам стандартизувати виробничі процеси, знизити кількість аудитів, покращити якість продукції. А наявність BRC сертифіката допоможе побудувати надійну та взаємовигідну співпрацю з представниками роздрібної торгівлі у всьому світі.